Výstava

Od října roku 2014 do konce března roku 2015 jste si mohli prohlédnout mé autorské fotografie na výstavě, která probíhala v Literární kavárně H&H / Famagusta na Praze 2 ve Vyšehradské ulici č. 53, informace o kavárně zde: www.famagusta.cz

Výstava se jmenovala Praha betonová & Na horách. Všechny fotografie jste si mohli zakoupit v originálním formátu nebo jako mini magnetky.

Daniel Kasal, * 1976

„Fotím rád vše, co mě baví“

Snad právě proto spojuje první výstava fotografií Daniela Kasala zdánlivě nespojitelné:
přirozenou krásu přírody a umělou krásu městské aglomerace. Dva světy, které se na první pohled zdají protikladné, toho mají společného víc než se zdá. Oba svým způsobem odkrývají majestátnost, působivost a nápaditost svých stvořitelů. Jen na to jde každý z jiného konce. Kde příroda, jinak skoupá, hýří barvami, tam město překvapí záplavou šedi. Kde příroda, jinak nelítostná, odhalí svou něžnou tvář, tam město zarazí svou obnaženou surovostí. Jediný skutečný rozdíl, který můžeme uvést, je fakt, že zatímco fotografie přírody vznikaly v průběhu několika let, ty městské jsou dílem jednoho roku.

Daniel Kasal se focení věnuje už od klukovských let. První digitál si pořídil v roce 2003. O 4 roky později přidal svou první zrcadlovku. Otec dvou synů a muž jedné ženy žije a tvoří ve městě, nicméně příroda ho láká a uchvacuje natolik, že do ní chodí, kdykoli to jen jde.

Seznam vystavených fotografií:

CESTA ZA SVĚTLEM  DISCO BAR  DVĚ VĚŽE  MÍSTO K ŽIVOTU  SÍLA PROSTORU  TÍHA BETONU  VERTIGO  ZAPOMENUTÁ SLÁVA  CESTY VODY  JEŘABINY  KDYBY STROMY MOHLY MLUVIT  PANČAVSKÝ VODOPÁD  VE VÍRU  SNĚŽKA  VODOPÁDY BÍLÉ OPAVY  ZAKOTVENO V PROSTORU