Otázky a odpovědi

Jaký je nejvhodnější věk pro focení dětí?

Pro focení novorozeňat je to zhruba mezi prvním až třetím týdnem života.  Miminka bývají v tomto období hodně spavá a tak se lépe fotí, aniž jim vadí manipulace a pracovní shon okolo.

Pro focení větších miminek je to mezi třetím měsícem až zhruba jedním rokem věku dítěte. V tomto období se děti učí nové věci a dovednosti, zkouší pást koníčky, umí se smát. Zhruba v desátém měsíci pak zkouší sedět a někdy kolem jednoho roku většinou zkoušejí chodit.

U focení miminek je dobré, když jsou přichystány na focení až po kojení, nebo po vydatné procházce. Zkrátka je důležité, aby byly šťastné. Pak se s nimi lépe pracuje.

Pro focení starších dětí je to již většinou jedno. Každé období dítěte má své kouzelné chvilky, které určitě stojí za to, aby byly zaznamenané.

Co si mám na focení připravit?

Portrétní focení probíhá u Vás doma, kde to dobře znáte a tak pravděpodobně již budete mít představu, kde chcete sebe nebo svoje dítě nechat nafotit. Některé rekvizity pro focení miminek mám, Vaší fantazii se samozřejmě meze nekladou. Pokud chcete dítě vyfotit v nějakém konkrétním oblečení, mějte ho prosím připravené.

Profilové focení probíhá na předem domluveném místě, po vzájemné domluvě. Pokud chcete profesionálně nalíčit, je potřeba se domluvit taktéž předem.

Jak dlouho bude focení trvat?

To je individuální, ale počítejte zhruba mezi jednou až dvěma hodinami u portrétního focení a cca půl hodiny u profilového focení.

Proč si mám vybrat zrovna vás?

To je těžká otázka, záleží hlavně na vás a na vašem vkusu, jestli se vám líbí moje práce. Nejsem příznivcem různých „sladkých“ mašlí, přestylizovaných fotografií a přehnaných retuší, kdy dostanete sice krásné fotografie, ale úplně někoho jiného. Nemusíte jezdit nikam do ateliéru, jste doma, v klidném prostředí, které dobře znáte a kde máte vše potřebné po ruce.

Kdy fotografie dostanu? V jakém formátu?

Pokud bude vše probíhat dobře, můžete počítat s délkou dodání cca 21 dní. Fotografie budete mít k náhledu v uzamčené galerii, kde si budete moci vybrat ty, které budete chtít upravit. Můžete samozřejmě nechat výběr i na mě. Nakonec dostanete CD s finální úpravou fotografií, určených k tisku a zároveň dostanete 4 mini magnetky, s nejpovedenějšími fotografiemi, na ledničku, mikrovlnou troubu a podobně.

Fotografie chci vytisknout na plátno, je to možné?

Samozřejmě, fotografie není problém vytisknout téměř na cokoli. Spolupracuji se špičkovými odborníky ve svém oboru. Pomohu vám s vhodným výběrem řešení, na kterém budou fotografie vypadat nejlépe. Po dohodě můžu nabídnout i nezvyklé formáty, vyráběné na zakázku.

Kdy za fotografie zaplatím?

Před odesláním fotografií dostanete fakturu, kdy po jejím zaplacení vše co nejdříve odesílám.

Jsem rozhodnut/a, jak vás mohu kontaktovat?

Pro kontaktování využijte prosím Kontaktní formulář, který naleznete na záložce Kontakt.